Fotografia biznesowa

Jest to jedna z dziedzin fotografii, która bardzo rozwija się w ostatnich latach. Wizerunkowe sesje oraz portrety biznesowe cieszą się obecnie wielką popularnością. Na tego typu zdjęcia decydują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i pojedyncze osoby, dbające o swój wizerunek w mediach, portalach biznesowych oraz prasie branżowej.

Często fotografujemy całe firmy, przybywając na miejsce ze sprzętem studyjnym oraz profesjonalnym wizażem. Organizujemy sesje biznesowe w Warszawie od strony technicznej i logistycznej. Możliwe są także sesje zdjęciowe w hotelach oraz innych miejscach publicznych, gdzie akurat trwają zjazdy czy szkolenia firmowe. Portret biznesowy możemy wykonać na tle biura lub na klasycznych tłach kartonowych – białym, jasnoszarym, szarym – bezpośrednio u Klienta na terenie całej Polski. Jeśli biuro nie dysponuje odpowiednimi pomieszczeniami, na sesje biznesowe zapraszamy na Bielany w Warszawie, gdzie mieści się nasze studio fotograficzne. Swobodna i przyjazna atmosfera jest już częścią oferty.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Charakter zdjęć biznesowych

Wspólnie ustalamy, czy lepiej jest zrobić sesję zdjęciową w biurze, czy w studiu fotograficznym. Po wstępnej wycenie mailowej staram się przyjechać do firmy, aby obejrzeć pomieszczenia i ocenić, jak można je wykorzystać w sesji. Zdjęcia biznesowe mogą mieć charakter oficjalny, a także taki z naciskiem na różnorodność ujęć. Indywidualne podejście jest wskazane przy kadrze zarządzającej – właścicielach, prezesach itd. Portretowe zdjęcia biznesowe powinny wzbudzać zaufanie. Dlatego tak ważna jest dbałość o szczegóły, dobór tła, akcesoriów itd.

 

Przy takich sesjach zawsze współpracujemy z wizażystką. Chcąc uchwycić indywidualny charakter zdjęć, często wykonujemy je w różnych miejscach biura stawiając kilka setów oświetleniowych. Fotografia biznesowa dla większej liczby pracowników może być wykonana na neutralnym tle fotograficznym – białym albo szarym – lub w odpowiednim pomieszczeniu biurowym. Dzięki temu w materiałach zewnętrznych i wewnętrznych pracownicy będą posługiwać się spójnymi zdjęciami biznesowymi. W kolejnych latach łatwo jest zadbać o pasujące fotografie przy osobach nowo przyjętych do pracy.

Sytuacyjne sesje zdjęciowe

Dysponujemy sprzętem studyjnym, który pozwoli na fotografowanie w różnych warunkach oświetleniowych. Fotografia biznesowa, jak i korporacyjna to Warszawa oraz jej biurowce, ale czasem również otoczenie przemysłowe. Realizujemy sesje pokazujące pracę ludzi w biurach, na liniach produkcyjnych, w laboratoriach, na budowach itd. Tego typu zdjęcia biznesowe wykorzystywane są często w folderach reklamowych, broszurach czy na stronach internetowych.

 

 

Wycena

Ceny sesji biznesowych uzależnione są od:

- Liczby fotografowanych osób i zdjęć (większa liczba osób obniży koszta sesji zdjęciowej. Standardowo proponuję po 5 ujęć, ale spośród wykonanych zdjęć można wybrać ich dowolną liczbę).
- Wykorzystania fotografii (fotografie można wykorzystać do celów prezentacyjnych firmy, materiałów wewnętrznych, ale również do prasy, broszur reklamowych itd. Zazwyczaj wraz ze zdjęciami przekazywane i sprzedawane są również majątkowe prawa autorskie).
- Miejsce sesji zdjęciowej (jeśli sesje odbywają się poza studiem fotograficznym, musimy uwzględnić w kosztorysie dojazd do Klienta wraz ze sprzętem oświetleniowym i asystentem. Zdjęciowe sesje biznesowe odbywające się dalej niż 100 km od Warszawy, zazwyczaj łączą się z minimum jednym noclegiem w hotelu).
- Wizaż (przy sesjach indywidualnych wycena obejmuje wizaż fotograficzny. Natomiast przy sesjach zdjęciowych większej liczby pracowników, można zrezygnować z wizażu lub wybrać tylko opcję lekkiego pudrowania).

 

Wszystkie wyceny są jednak indywidualną kwestią, dlatego zachęcam do przedstawienia swoich oczekiwań. Znając Państwa przybliżony budżet, jestem w stanie zaoferować konkretne rodzaje sesji zdjęciowych. Fotografia biznesowa ma oddać atmosferę panującą w firmie. Z tego powodu przed zrobieniem zdjęć chcę poznać charakter placówki.

Projektowanie stron internetowych